“Mersin’in balkonu” olarak adlandırılan Yenişehir’deki Gelincik Tepesi hava sporlarının merkezi haline geliyor.Amatör hava sporcularının sık sık yamaç paraşütü yapmış olduğu Gelincik Tepesi,  ustalaşmış organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor. Yenişehir Belediyesinin de desteğiyle düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 4.Etap yarışlarında 12 ilden 60 sporcu ulusal takıma seçilmek için Yenişehir semalarında uçtu.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in Gelincik Tepesi’ni bir yaşam ve spor alanı olarak kente kazandırmakistemesi ve alanın Ziraat ve Orman Bakanlığından kiralanmasıyla proje hazırlıkları sürerken, Gelincik Tepesi’nde birçok spor organizasyonu da yapılmaya başlandı.

Destekçileri içinde Mersin Yenişehir Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin de bulunmuş olduğu Türkiye Hava Sporları Federasyonu tarafınca düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 4.Etap yarışları nefes kesti. Gelincik Tepesi’nden atlayan sporcular dağın eteğindeki hedefe inmeye çalışırken, 60 sporcu dereceye girmek için savaşım etti. Yarışmaya katılan tüm sporcular Gelincik Tepesi’nin hava sporları için oldukca uygun ve hususi bir alan bulunduğunu dile getirdi. Yarışmaların arkasından dereceye giren sporcular madalya ve kupalarını aldı.

Yenişehir Gelincik Tepesi hava sporlarının merkezi haline geliyor Gündem

Yenişehir Gelincik Tepesi hava sporlarının merkezi haline geliyor Gündem

 

MERSIN ODAK HABERE DESTEK OL