Mersin Büyükşehir Belediyesi, ulaşımdaki hizmet standardını çoğaltmak amacıyla toplu taşıma şoförlerine yönelik olarak Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Çevre ve Toplumsal Aksiyon Planı P.G. 2.2 çerçevesinde eğitim verdi. Eğitimde; kavga, münakaşa, sertlik ve rahatsızlık şeklinde vakalar ile baş edebilme, toplumsal cinsiyet eşitliği ve sertlik farkındalığı mevzularına yer verildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ulaşımdaki hizmet standardını çoğaltmak ve geleceğin ulaşım planını şekillendirmek için çalışmalarını hem kuramsal hem de uygulama alanında sürdürüyor. Bu çerçevede, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı tarafınca toplu taşıma şoförlerine yönelik olarak eğitim düzenlendi. Eğitim; kısa süre ilkin EBRD ile yeni alınan belediye otobüsleri için imzalanan iyi niyet protokolünde yer edinen ‘Çevre ve Toplumsal Aksiyon Planı P.G.2.2’ çerçevesinde verildi.

Sertlik ve tacizle baş edebilme, toplumsal cinsiyet eşitliği mevzularına yer verildi

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafınca, Tarsus Üniversitesi iş birliği ile verilen eğitimde; kavga, münakaşa, sertlik ve rahatsızlık şeklinde vakalarla baş edebilme, toplumsal cinsiyet eşitliği ve sertlik farkındalığı mevzularına yer verildi. 207 şoförün katılmış olduğu eğitime, şoförler görüş ve önerileriyle katılım sağlamış oldu.

Eğitim, Tarsus Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Toplumsal Hizmet Kısmı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Alican Şen tarafınca verildi.

Çalışan yakınma prosedürü, cinsiyete dayalı sertlik ve rahatsızlık politikası ile raporlama gereklilikleri mevzularında eğitimlerin de dahil edileceği plan çerçevesinde eğitimlerin süreceği bildirildi.