Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Gülnar’da yer edinen Kız Talebe Yurdu ve Konukevi ile Merkez’de bu yıl hizmet verecek olan adam yurdu için başvurular 29 Ağustos’ta başlıyor.
Başvuruların mersin.bel.tr ve Teksin üstünden online olarak alındığı yurtlar için son müracaat zamanı 12 Eylül.Yurt başvuruları için detaylı informasyon Alo 185 Teksin üstünden alınabilecek.

“Başvurular 29 Ağustos12 Eylül tarihleri içinde

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gülnar Yükseköğretim Kız Talebe Yurdu Sorumlusu Arife Çelik, yurt hizmetleri ile öğrencilerin konaklama sorununa destek olduklarını belirterek, Mersin Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren GülnarKız Talebe Yurdu ve Gülnar Konukevi, bu yıl da hizmet vermeye devam edecek. Ek olarak Mersin merkezde bulunan 120 yataklı adam talebe yurdumuz da bu yıl talebe kabulüne başlamış olacak dedi.

Çelik, Gülnar’da ve Mersin Merkez’de yer edinen yurtlar içinmüracaat detaylarını paylaşarak, Başvurularımız 29 Ağustos ile 12 Eylül tarihleri içinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi web sayfasından ve Teksin uygulamasından online olarak yapılacaktır. Başvurular bittikten sonrasındalüzumlu incelemeler yapılıp, yurt başvurusu uygun görülen öğrencilerimizle evrak teslimi için iletişime geçilecek” diye konuştu.

Gülnar’da bu yıl da öğrencilerin konaklama problemi yok

Gülnar’daki Mersin Üniversitesi Mustafa Baysan Meslek Yüksekokulu yerleşkesine meydana getirilen Büyükşehir Belediyesi yurt ve konukevi; 68’i kız, 40’ı adam olmak suretiyle toplam 108 talebe kapasiteli. Yurt; hem Gülnar’ın kırsalında yaşayan üniversiteye hazırlık öğrencilerini, hem de kent dışından üniversite öğrenimi için Gülnar’a gelen gençleri ağırlıyor.

Merkez’deki yurt Ekim’de açılacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bir öteki yurdu ise merkez ilçe Akdeniz’e bağlı İhsaniye Mahallesi’nde içeriyor. Eski Tıp Fakültesi Hastanesi’ni, üniversite öğrencilerinin kalabileceği donanımlı bir misafirhaneye çeviren Büyükşehir Belediyesi, bu misafirhane için de başvuruları almaya başladı.

120 kişilik kapasiteye haiz adam yurdunda odalar, 3’er ve 4’er kişilik olarak düzenlendi. Özel gereksinimli bireylerin de kullanımına uygun olacak şekilde, 1’er kişilik 5 tane engelsiz odanın bulunmuş olduğu yurt, Ekim ayında açılacak.

Yurt Müracaatsu için istenen belgeler;

1- YKS Yerleştirme Sonucu belgesi

2- Talebe belgesi

3- Adli Sicil Kaydı belgesi

4– Anne ve babanın gelir durum belgesi (E-devlet barkodluson 6 aya ilişik)

5 Engelli öğrencilerde Engelli Raporu (Engelli öğrenci olduğunu beyan eden öğrenciler için tam teşekküllü hastaneden alınan engelli raporu)

6– Şehit ve Gazi çocukları için, Şehadet ya da Gazilik belgesi

Mersin’de Öğrenci Yurtlarına Başvurular Başladı: İşte Başvuru Şartları.. Mersin Haber

Mersin’de Öğrenci Yurtlarına Başvurular Başladı: İşte Başvuru Şartları.. Mersin Haber

MERSIN ODAK HABERE DESTEK OL