Toroslar Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü kapsamında ilçenin dört bir yanında düzenlemiş olduğu etkinlikler ile zafer coşkusunu zirveye taşıyor.

Türk Rock Müziğinin sevilen sanatçısı Kıraç, Toroslar’da sahne alarak Mersinlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Akbelen Mahallesi’nde bulunan K.Aydın Stadı’nda gerçekleşen konserde sanatçı Kıraç sevilen şarkılarını Mersinliler için söylerken, alanı dolduran vatandaşlar da telefonlarının ışıklarını yakarak, şarkılara birlikte rol aldı.

“Zafer Coşkusu Asla Bitmesin”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, konser alanında 7’den 70’e tüm hemşehrileri tarafınca yoğun ilgiyle karşılandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşinden başlamış olan konserde hemşehrilerine hitap ederek 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Başkan Yılmaz, gençlerin gücüyle Cumhuriyet’i ilelebet yaşatacaklarını söylemiş oldu.

“Ağustos ayı, zaferler ayıdır” diyen Başkan Yılmaz; “26 Ağustos’ta Anadolu’yu bizlere vatan icra eden Malazgirt Zaferi’ni, 30 Ağustos’ta Cumhuriyetimizin temellerinin atılmış olduğu Büyük Saldırı’u kazandık. Bundan ortalama 100 yıl ilkin 1918 yılından itibaren İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar ve Yunanlılar arkalarında Amerikan yardımı ile Anadolu’yu, vatanımızı işgale başladılar. Bizim şeklinde her yaştan insanoğlu, değişik mezhepte, değişik siyasal görüşte olsalar da vatan savunması için Kuvayi Milliye’yikurdular. Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde birleştiler, düşmanı kovdular ve Cumhuriyet’i kurdular. O gün vatan savunması icra eden dedelerimizdi” dedi.

Bugün gene aynı şey olsa gene aynı fedakarlıkla vatan savunması yapar mıyız” diyerek alandaki tüm gençlere ve vatandaşlara seslenen Başkan Yılmaz, tüm iştirakçilerin “Evet” cevabı karşısında mutlu olduklarını kaydederek; “O dönemin Kuvayi Milliyecileri’nin torunları sizlersiniz, bizleriz. Başta Yüce Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk olmak suretiyle vatan savunmasında kan veren, can veren, alın teri akıtan tüm şehit ve gazilerimizi dualarla, minnetle yad ediyoruz. Birliğimiz ve beraberliğimiz var oldukça bu vatan hiçbir vakit tutsak olmayacaktır. Bayrağımız ilelebet dalgalanacaktır. Tüm dünyaya buradan haykıralım. Yaşasın Kuvayi Milliye Ruhu, Yaşasın Cumhuriyet!” şeklinde konuştu.

“Konserde Ulusal Duygular Doruklara Çıktı”

Hemen sonra sahneye çıkan sanatçı Kıraç, birbirinden güzel şarkılarıyla coşturdu.

Başkan Yılmaz, sahne performansıyla unutulmaz bir konsere imza atan sanatçı Kıraç’a günün anısına Orhun Kitabelerinin minyatür örneği ile teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

Elinde Türk bayraklarıyla alanı dolduran binlerce Mersinli iseBaşkan Yılmaz ve sanatçı Kıraç ile beraber İzmir Marşı’nı hep bir ağızdan söylemiş oldu.

Kıraç’ın Mersin Konseri’ne Yoğun İlgi Mersin Haber

Kıraç’ın Mersin Konseri’ne Yoğun İlgi Mersin Haber

MERSIN ODAK HABERE DESTEK OL