Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, ‘Beceri Dönüşüm Projesi’ çerçevesinde genel muhasebe alanında tekrardan kurs açıyor. 30 Haziran’da Mersin Özgür Muhasebeci, Mali Müşavirler Odası Bilgisayar Laboratuvarında başlamış olacak olan kurs için başvuran 56 adaydan, mülakatta başarı göstermiş olan 20 aday genel muhasebe eğitimi alacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, genel muhasebe alanında açılacak olan kurs programında Merkez Halk Eğitim Müdürlüğü ve Mersin Özgür Muhasebeci, Mali Müşavirler Odası ile iş birliği gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Odanın Bilgisayar Laboratuvarında gerçekleştirilecek eğitimin ön görüşmesine 56 gencin katıldığını, bu adaylardan 20 gencin kursa katılım sağlayacağını belirten Özada, bilhassa oluşturulan kurslarda kursun mevzusuna gore oda, birlik yada sivil cemiyet kuruluşları ile iş birlikleri yaparak kuramsal ve iş dünyasının ergonomik uygulamaları mevzusunda emek verme yapacaklarını söylemiş oldu.

Her iş birliği projeye dönüşüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesinden meydana getirilen açıklamaya gore, Kariyer Merkezi; 2021 Kasım döneminde Mersin Emek harcama ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile “İŞKUR Portalının Kullanımı ve Hizmet Noktası”, Mersin İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile “Mesleki Eğitim Kursları ve Ortak Kariyer Etkinlikleri Düzenlenmesi” mevzularında imzaladığı iş birliği protokolleri ile kurumlar arası iş birliğine yönelik projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Kariyer Merkez, bilhassa firmalarla kurduğu yazışma, açık iş ilanları, piyasa araştırmaları benzer biçimde birçok veriyi inceleyerek işgücü piyasasında gereksinim duyulan mesleklerde, gençler için mesleki eğitim kursları açılması yönünde çalışmalarını sürdürüyor. Kurs programlarında, gençlere yönelik, kurumsal firmaların ustalaşmış yöneticileri tarafınca “CV oluşturma, mülakatta başarı, network” benzer biçimde eğitimler verilirken, kurs sonunda iş arama danışmanlığı da sunuluyor.