Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, kırsal bölgelerde mahalle bağlantı yollarında zeminden kaynaklı sorunları ortadan kaldırmaya devam ediyor.

Tarsus’a bağlı kırsal mahallelerden olan Karadiken ve Pirömerli içinde ulaşımı elde eden ve yıpranan zemini sebebiyle sorun yaratan 5 kilometrelik yol, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafınca asfaltlandı.

Pirömerli-Kaklıktaşı içinde da emek verme yürütüldü

Bölgede bulunan öteki mahallelerde yaşayan vatandaşlar tarafınca da çoğunlukla kullanılan Karadiken-Pirömerli yol ağında ilkin zemin iyileştirmesi tatbik eden Büyükşehir ekipleri, peşinden kombi araçlar vasıtasıyla çift kat yüzeysel asfalt kaplama çalışmasını yerine getirdi. Ek olarak Pirömerli-Kaklıktaşı Mahalleleri içinde kalan yol ağı üstünde de, 500 metre uzunluğunda yüzeysel asfalt serim işlemi gerçekleştirildi.

Boztepe Mahallesi’ne kadar uzanan grup yolunun bir bölümünün geçtiğimiz yıl yapıldığını ve kalan bölümünün de şimdi yapıldığını belirten Pirömerli Mahalle Muhtarı Bilal Koçak, söz mevzusu yolun uzun zamandan sonrasında asfaltlanmasından dolayı mutlu olduklarını beyan etti.

Muhtar Bilal Koçak, “Daha ilkin grup yolumuzdan bir kısmı yapılmıştı. Geriye kalan kısmı da yapılmış oldu. Bu grup yollarından Kaklıktaşı, Tepetaşpınarı, Dorak, Böğrüeğri, Boztepe, Pirömerli ve Belen Mahalleleri faydalanıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Karadiken-Pirömerli Arası Yol Sorunu Çözüldü Gündem

Karadiken-Pirömerli Arası Yol Sorunu Çözüldü Gündem

MERSIN ODAK HABERE DESTEK OL