Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ilçe ziyaretlerini sürdürmeye ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.
1 günde toplam 3 ilçe ziyareti yaparak
, ikinci bölgeye adeta çıkarma meydana getiren Başkan Seçer, gittiği her yerde vatandaşların yoğun ilgi ve sevgisi ile karşılaşıyor.

Başkan Seçer’e ziyaretleri esnasında CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, CHP Bozyazı İlçe Başkanı Baykal Arıdeniz, Meclis üyeleri ile Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bürokratları birlikte rol aldı.

Ziyaretler Aydıncık ile başladı

İkinci bölge ziyaretlerine Aydıncık İlçesi ile başlamış olan Başkan Seçer, ilk olarak Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan’ımakamında ziyaret etti. Başkan Aktan ile bugüne dek ilçeye meydana getirilen hizmetler ve bundan sonraki süreçte yapılması kabul edilen projeler hakkında görüş alış verişinde bulunan Başkan Seçer, ilçenin gereksinim duyan hizmetlerin de belli birprogram dahilinde yapıldığını beyan etti.

Başkan Seçer’den İkinci Bölge Çıkarması: Aydıncık, Bozyazı ve Anamur Ziyareti Mersin Haber

Başkan Seçer’den İkinci Bölge Çıkarması: Aydıncık, Bozyazı ve Anamur Ziyareti Mersin Haber

Ziyaretin arkasından Aydıncık merkezde esnaf ziyareti gerçekleştiren Başkan Seçer, vatandaşlarla da selamlaşaraksöyleşi etme fırsatı buldu. Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından memnun olduklarını söyleyen vatandaşların taleplerini de dinleyen Başkan Seçer, daha sonrasında Büyükşehir Belediyesi Aydıncık Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ni ziyaret ederek öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi. Sınıflarda ders işleyen öğrencilerle söyleşi ederek,yeni eğitim-öğretim periyodu için başarılar dileyen Başkan Seçer, Yenikaş Mahallesinde kahvehanedeki vatandaşları ziyaret etti ve taleplerini dinleyerek lüzumlu notları aldırdı.

Başkan Seçer Bozyazı Gözce’de vatandaşları dinledi

Aydıncık ziyaretinin arkasından Bozyazı İlçesi’ne geçen Başkan Seçer, burada ilk olarak Gözce Mahallesi’ndeki vatandaşlarla bir araya geldi. Burada gerçekleşen kahvehane toplantısında vatandaşlarla söyleşi eden ve hem vatandaşların hem de muhtarların taleplerini dinleyen Başkan Seçer, bilhassa içme suyu ve yol benzer biçimde konulardaki sorulara cevap verdi.

Büyükşehir’in ve öteki kurumların vazife ve yetkilerinin yasalarla belirlendiğine vurgu meydana getiren Başkan Seçer, bilhassa yol mevzusunda vatandaşın mağdur edildiğini belirterek, 15 metrenin üstündeki cadde ve bulvarlar ile grup yolları, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda. Bunun dışındakiler ya ilçe belediyesinin, ya Karayolları’nın, ya Orman İdaresi’nin ya da DSİ’nin sorumluluğundadır. Onun için, bu kurumların sorumluluğunda olan yollara biz müdahale edemeyiz. Fakat, biz gene de, başka bir kurumun yapması ihtiyaç duyulan ve aciliyet ihtiyaç duyulan bu yollarda da istisnai emekler yapıyoruz. Aslen benim görevim değil. Bir tek vatandaşın mağduriyetini gidermek için yapıyorum. Sadece bana ilişik olmayan her yolu da,sorumlusu olan kurum yapmıyor diye girip yapamayız. Ikimiz de bütçemizi ona nazaran yapıyoruz” dedi.

Her Başkan’ın bir yönetim anlayışı bulunduğunu vurgulayan Başkan Seçer, “Her Başkan’ın bir yönetim anlayışı var. Büyükşehir Belediyesi’nin kaynakları belli. Ben kaynaklarımın sınırı olan bulunduğunu biliyorum ve ona nazaran kullanıyorum. Benim için önemli olan şey, Büyükşehir Belediyesi olarak kendi vazife alanımda yıl içinde programa aldığım yerleri yapıyor muyum, yapmıyor muyum? Benim bürokratım size, ‘Bu grup yolu bizim yol ağımızda. 2021 ya da 2022 programına aldık’ dediyse ve yapmadıysak bana açıklayın” diye konuştu.

Seçer pazar yeri gezdi, esnaf ziyareti yapmış oldu

Gözce ziyaretinin ardından Bozyazı merkezine geçen Başkan Seçer, burada da ilk olarak Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette iki başkan içinde, ilçeye meydana getirilen ve gereksinim duyulan hizmetler konuşuldu. Makam ziyaretinin arkasından Bozyazı’da esnaf ziyareti gerçekleştiren Başkan Seçer, burada da vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı ve bol miktarda söyleşi etti. Bozyazı’da bulunan Büyükşehir Belediyesi Ahmet Yılmaz Saydam Kapalı Pazar Yerini de gezen Başkan Seçer, buradan Anamur İlçesi’ne geçti.

Başkan Seçer Anamur Kurs Merkezi’nde öğrencilerle söyleşi etti

Anamur’da ilk olarak Büyükşehir Belediyesi Anamur Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ni ziyaret ederek öğrencilerle söyleşi eden, onlara imtihan mevzusunda stres yapmamalarını öğütleyen Başkan Seçer, “Sizlere güveniyoruz, inanıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak her daim yanınızdayız. Sizler bizim geleceğimizsiniz dedi ve yeni eğitim-öğretim döneminde başarılar diledi.

Bu yılki yerleştirme sonuçlarında, Büyükşehir Belediyesi Kurs Merkezlerinin mühim başarılar elde ettiğini de vurgulayan Başkan Seçer, son olarak Anamur çarşı merkezinde ve Anamur İskelesi’nde esnaf ziyareti yaparak ‘Hayırlı işler’ diledi.

MERSIN ODAK HABERE DESTEK OL