Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafınca düzenlenen ‘İlköğretim Haftası Kutlama Programı’na katıldı.

Yenişehir İlkokulu’nda öğrenciler tarafınca çiçeklerle karşılanan Başkan Seçer, 2022-2023 eğitim-öğretim sürecinin hayırlı olmasını temenni ederek, Sevgiliçocuklar; zihniniz Akdeniz kadar açık, notlarınız Toroslar kadar yüksek olsun” dedi.

Yenişehir İlkokulu’nda gerçekleşen programa; Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Pehlivan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener, Mersin İl Ulusal Eğitim Müdürü Adem Koca, sivil cemiyet müesseselerinin ve odaların temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ile velileri katıldı.

Başkan Seçer: “Çdaş dünya ile rekabeti, bilim ve sanatla gerçekleştirebiliriz

Konuşmasına, evlatların enerjisinden kendilerinin de faydalandığını belirterek başlamış olan Başkan Seçer, “Eğitim,toplumların en temel unsurlarından bir tanesidir. Birçok mevzuda toplumları yönetenler hata yapabilir. O hatadan dönüldüğü vakit, kısa bir süre içinde telafisi mümkün olabilir. Ama eğitim alanında meydana getirilen hataların telafisi,uzun seneler sürebilir. Onun için Yüce Önder Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün açmış olduğu yolda, gösterdiği hedefte, ‘Yaşamta En Hakiki Mürşit İlimdir’ şiarıyla günümüz dünyasında, muyüzyıl uygarlık seviyesine çıkacaksak, çağdaş dünya ile rekabet edeceksek; hurafelerle değil, bilimle, teknikle, sanatla bunu gerçekleştirmek zorundayız. Onun için de eğitime-öğretime ihtiyacımız var. Onu verecek olan oldukca kıymetli, uygar, yüzü Batı’ya dönük, Mustafa Kemal Atatürk ilkelerini veprensiplerini kendine şiar edinmiş bir öğretmen topluluğuna ihtiyacımız var. Onlarla bu ülkeyi kalkındıracağızdedi.

En mühim prensiplerimizden birisi, eğitime en yüksek katkıyı sunmak

Büyükşehir Belediyesi olarak, yasaların verdiği yetki çerçevesinde eğitime katkıyı en üst düzeyde yapmak istediklerini vurgulayan Başkan Seçer, Eğitim alanında her ne kadar makro politikaları belirleyen Ulusal Eğitim Bakanlığı da olsa, mahalli yönetimler olarak yasalar çerçevesinde bizlerin de bazı uygulamaları hayata geçirme şansımız var. Mutlaka mahalli yönetimler, eğitime bir kaynak ayırmak durumundadır. Bizim de yönetime geldiğimizden beri temel prensibimiz, imkânımızı en üst seviyede kullanarak, Mersin’de eğitime katkı sunmak, Mersin’i bir talebe kenti yapmak. Sadece ilköğretim çağlarında, burada yaşayan ailelerimizin evlatları için değil.4 üniversitemize ülkenin her yerinden, hatta öteki ülkelerden talebe gelmesini sağlamak için, Mersin’i bir cazibe merkezi haline getirecek tedbirleri, katkıları bizlerde Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak yapıyoruz” diye konuştu.

İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğimizi oldukca önemsiyorum”

Eğitim alanında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bugüne dek oldukca kıymetli emekleri beraber yaptıklarını ve bu ortaklaşa işnin oldukca mühim olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Seçer,Bu çalışmalarda emeği geçen İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına, Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu şeklinde bundan sonra da işbirliğimiz devam edecek. Zira her şey çocuklarımız için, her şey ülkemiz için, her şey geleceğimiz için. Sevgili çocuklar eğitim-öğretim yılınız hayırlı olsun.Zihniniz Akdeniz kadar açık, notlarınız Toroslar kadar yüksek olsundedi.

Başkan Seçer: “Çağdaş dünya ile rekabeti, bilim ve sanatla gerçekleştirebiliriz Gündem

Başkan Seçer: “Çağdaş dünya ile rekabeti, bilim ve sanatla gerçekleştirebiliriz Gündem

MERSIN ODAK HABERE DESTEK OL