Akkuyu Nükleer Santralinde iş bırakma eylemi meydana getiren işçilerin giriş kartları iptal edilmesi ile ilgili Aydıner İnşaat’tan izahat geldi.

Dün, Akkuyu Nükleer Santralinde iş bırakma eylemi meydana getiren işçilerin giriş kartlarının iptal edilmesiyle ilgili yaptığımız haberimize Aydıner Şirket tarafınca mevzuyla ilgili bilgilendirme yapılmış oldu.

Mersin’in Gülnar ilçesinde bulunan Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) şantiyesinde Aydıner İnşaat’a bağlı olarak çalışan bir grup işçinin maaşlarında meydana getirilen artışın tekrardan ele alınması talebiyle başlattıkları iş bırakma eylemi işçi çıkarmakla sonuçlanmıştı. Dün de şantiye alanına gitmek isteyen 500 işçinin giril kartları iptal edilmişti.

Aydıner İnşaat’tan Giriş Kartları İptal Edilen 500 Akkuyu İşçisi Açıklaması Mersin Haber

Aydıner İnşaat’tan Giriş Kartları İptal Edilen 500 Akkuyu İşçisi Açıklaması Mersin Haber

Mevzuyla ilgili yaptığımız haberimize Aydıner şirketi tarafınca meydana getirilen açıklamada, iş disiplinini bozan işçilerin şantiye alınmaması yönünde karar aldıklarını belirttiler.

Şirket tarafınca bizlere gönderilen açıklamayı olduğu şeklinde sizlerle paylaşıyoruz.

Akkuyu Nükleer A.Ş kontakt birimi tarafınca gönderilen izahat şu şekilde: “27 Ağustos 2022 – Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) şantiyesinde, taşeron şirket Aydıner İnşaat’a bağlı olarak vazife meydana getiren bir grup işçi, ücretlerindeki artıştan memnun olmadıkları nedeni öne sürülerek bu hafta oturma eylemi düzenlemiştir. İş bırakan işçiler, çalışmaya devam eden öteki işçilere güçlük çıkarmış ve onların da protestoya katılmalarını sağlamak istemişlerdir.

Aydıner İnşaat’ın üst düzey yetkilileri protestocularla görüşerek çalışmalarına devam etmelerini istemiş ve anlaşmazlıkların 29 Ağustos Pazartesi gününe kadar çözüleceği mevzusunda güvence vermiştir.

Sadece iş bırakma eylemi devam ederken protestocular, nükleer santral sahasındaki inşaat çalışmalarını engellemeyi sürdürmüşlerdir. Bu kapsamda, sahada iş disiplininin sağlanması ve NGS çalışanlarının emek harcama koşullarının yerine getirilmesi amacıyla eyleme katılanların sahaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.

Aydıner İnşaat yönetimi, alınan önlemler hakkında protestocuları öncesinden bilgilendirmiş ve probleminin en kısa sürede çözüleceği garantisini vermiştir.

MERSIN ODAK HABERE DESTEK OL